• Wpisów: 32
 • Średnio co: 1 dzień
 • Ostatni wpis: 28 minut temu
 • Licznik odwiedzin: 1 361 / 34 dni
 
igotmyselfinish
 
Witam.
Dziś popaplam trochę na temat piękna. Czym dla mnie jest, co je uosabia, gdzie je dostrzegam.
...
piękno -  pozytywna właściwość estetyczna bytu wynikająca z zachowania proporcji, harmonii barw, dźwięków, stosowności, umiaru i użyteczności, odbierana przez zmysły. (by Wikipedia)

“Zawsze uważałem, że najpiękniejsi ludzie, naprawdę piękni w środku i na zewnątrz, to tacy, którzy nie są świadomi swojego wpływu.[..] Ci, którzy rozprzestrzeniają swoje piękno, chwalą się, marnują to, co mają. Ich piękno jest ulotne. to tylko skorupa, ukrywająca ciemność i pustkę." ~ Jennifer L. Armentrout - "Obsydian”


...
Tak więc, czym jest piękno?
Możemy mówić o jego wielu rodzajach - od idealnego po subiektywne - lecz chciałabym, byśmy odłożyli dziś na bok wszelkie naukowe pojęcia i opinie innych ludzi. Skupmy się na tym, jak my pojmujemy znaczenie piękna.
Możemy je znaleźć wszędzie - ludzie, charaktery, natura, książki, muzyka. Może zaczniemy od człowieka?
Piękno człowieka możemy określać na dwa sposoby - cielesne oraz moralne. Nie powiem, że dla mnie osoba piękna z wyglądu nie istnieje, ponieważ to nieprawda. Każdy z nas ma swoje pojęcie wizualnie pięknego człowieka. Dla mnie taka osoba nie jest zbyt wysoka, ani też zbyt niska. Nie jest zbyt gruba, ani też zbyt chuda. Ma rude włosy i oczy o jakimkolwiek niespotykanym kolorze. Ma piegi na policzkach, cudowny uśmiech, lekko zadarty nos. A dla ciebie jak wygląda osoba piękna?
Teraz przejdźmy do piękna moralnego. Takowa osoba przede wszystkim nie stara się być kimś innym niż jest. Akceptuje siebie takim jakim jest, lecz pracuje nad perfekcją swojej osobowości, przez całe życie. Uczy się na błędach i zdaje sobie z nich sprawę. Potrafi słuchać i wyciągać wnioski z tego, co usłyszał. A dla ciebie kim jest osoba piękna moralnie?
Jeśli mówimy teraz o pięknie w przyrodzie - gdzie można je zauważyć? Na pewno w kwiatach. Każdy z nich, choćby nie wiem jak bardzo nieidealny, i tak jest piękny.
A co ludzie mówią poprzez określenie - "piękna książka", lub "piękna piosenka"? Jeśli chodzi o książkę, to może im chodzić o wydanie - okładkę, czcionkę -, lub także o samą treść - piękne przesłanie, poruszane tematy, perspektywa autora patrzenia na świat. To samo możemy powiedzieć o muzyce - ludzie mogą zachwycać się słowami, lecz także samymi odczuciami w trakcie słuchania. Moim zdaniem, piękna książka i piosenka to taka, która jest przede wszystkim prawdziwa, opowiada czyjąś historię.
...
Okej, heh, trochę wam popaplałam, ale cóż, miałam ochotę. Teraz chciałabym, żebyście to właśnie wy mi powiedzieli czym jest piękno. No, słucham, raz, dwa.
Luleeyta.
large.png

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @Lili33love: Tak właśnie, zapomniałam dodać jeszcze wzmianki o tolerancji! Też piegi? Łączmy się!
   
 •  
   
  Według mnie osoba piękna ma blond włosy, piegi na policzkach, jest lekko wyższa ode mnie, nie za gruba nie za chuda. :D Piękna moralnie to taka która jest tolerancyjna i tak jak mówisz uczy się na błędach i akceptuje siebie. :D